Cennik zabiegów

wybielanie zębów kraków
wybielanie Kraków

biżuteria na zęby

 

Stomatologia zachowawcza


Obejmuje następujące zabiegi :

Przeglądy okresowe, które powinny być wykonywane raz na pół roku, służą one odpowiednio wczesnemu wykryciu próchnicy, zanim dokona ona poważnych uszkodzeń zębów.

Profilaktyka - zaliczamy tu zabiegi mające na celu niedopuszczenie do powstania ubytków próchnicowych w zębach. Są to wszelkiego rodzaju fluoryzacje kontaktowe, lakowanie
i lakierowanie zębów oraz instruktaż prawidłowego szczotkowanie zębów.

Leczenie próchnicy zębów - zabiegi opracowywania i wypełniania zębów m.in. materiałami kompozytowymi.
Informacje dodatkowe dla pacjentów:

Szczotkowanie zębów powinno być poprzedzone "nitkowaniem" , a po szczotkowaniu zalecamy używać płynów do płukania jamy ustnej. Osoby wybielające zęby powinny zwrócić uwagę, aby w składzie płynu nie było chlorheksydyny.


Prawidłowe szczotkowanie zębów szczoteczką ręczną

1.Przykładamy szczoteczkę pod kątem 45 stopni do zewnętrznej powierzchni zębów ,w kierunku dziąseł i delikatnymi ruchami wykonujemy ruch "wymiatający" w kierunku brzegów zębów ( przy otwartych łukach zębowych (!) ).

  2.Tym samym sposobem oczyszczamy powierzchnie zewnętrzne i wewnętrzne zębów.

4.Wewnętrzne powierzchnie zębów przednich czyścimy układając szczoteczkę w pozycji pionowej i delikatnie wymiatając w kierunku brzegów siecznych.


5.Krótkimi ruchami w przód i w tył oczyszczamy powierzchnie żujące
zębów przedtrzonowych i trzonowych.

Pamiętamy o delikatnym oczyszczaniu dziąseł i trudno dostępnych miejsc, takich jak ostatnie zęby w łuku oraz języka (przydatne do tego są szczoteczki o wydłużonych włóknach na końcu główki oraz z powierzchniach do czyszczenia języka jak np. Colgate 360 Deep Clean.
 

Szczotkowanie szczoteczką elektryczną
Zalecamy szczoteczki Soniczne (np. Philips Sonicare)


Mycie zębów szczoteczką elektryczną różni się od mycia szczoteczką manualną tylko brakiem nadania siły przy ruchu wymiatania, zsuwamy je powoli od dziąsła do powierzchni żującej zębów.

Nadwrażliwość zębów (z reguły związana z recesją dziąseł potocznie zwane "szyjkami") - częsty problem powstają m.in. przez nieumiejętne szczotkowanie zębów lub wady zgryzu (tzw. węzły urazowe)

Leczenie próchnicy, polega na oczyszczeniu i wypełnianiu ubytków materiałami wypełniającymi. W naszym gabinecie używamy tylko najwyższej jakości materiałów nanokompozytowych utwardzanych światłem przeważnie firm 3M ESPE oraz Ivoclar.
 

 
...  
Trident Gabinet Stomatologiczny. Kraków, ul.Lubostroń 22G/25. Tel. (012) 262 80 82, 606 130 130, 604 630 717

Wybielanie zębów Kraków - Wybielanie Beyond dentysta Kraków Ruczaj

Copyright 2014